Še več vprašanj

Vse kar ste želeli vedeti o šolanju pa niste imeli kje vprašati.

Še več vprašanj

OdgovorNapisal/-a A-Gun » 14 avg 2010, 18:44

Pozdrav,
jaz imam še nekaj vprašanj ki me mučijo in bom vprašal tukaj kot pa da nekaj sklepam po svoje.

Po programu nadaljujete s šolanjem do opravljenega izpita za dovoljenje padalca (parachutist licence). Na izpit se lahko prijavite, ko imate opravljenih vsaj 50 skokov (iz letala, s padalom!). Izpit opravite pred državno komisijo, pridobljeno dovoljenje pa ima veljavo povsod po svetu. Po programu šolanja Static line je cena skoka do opravljenega tečaja 30,00 EUR/skok.

Muči me pri tem to:
Piše, da je treba za licenco opraviti 50 skokov, cena teh je prav tako 30 evrov? Kaj pa potem ko je izpit opravljen? V neki temi sem zasledil, da je po licenci omejitev skokov 20/2 leti ? Torej ne smem ko/če opravim licenco skočiti 21 krat v 2 letih?
Živim čisto blizu letališča v Skokah, in me zanima če bi se lahko kdaj oglasil, da si ogledam kako skačete in postavil par vprašanj itd. Star sem pa 14 let, tako, da bi počakal še 2 leti do začetka šolanja , lp

A-Gun
A-Gun

Re: Še več vprašanj

OdgovorNapisal/-a Pirch » 16 avg 2010, 07:46

A-Gun pozdravljen,
bom takoj prešel na bistvo.
Cena 30 eur vključuje skok iz višine okrog 1500m, najem padala in osnovne padalske opreme ter učiteljski dodatek. V primeru, da se skače iz najetega letala (Pilatus Porter PC6) je cena 25 eur za skok (4000m) ter zgoraj našteti stroški.

20 skokov v dveh letih je minimalno število skokov za podaljšanje dovoljenja. Maksimalno število skokov je omejeno na dan in ne na leto. Za učenca prvi dan 1 skok in kasneje 3. Za športnega padalca 6 skokov in v času priprav 12.

Praviš, da si iz Skok. Naslednjič ko boš na nebu uzrl padalce se kar odpravi tja. Fantje in dekleta ti bodo z veseljem odgovorili na vprašanja, ti pokazala opremo in še kaj.

Lep pozdrav in modro nebo
Tomaz
Ground Is The Limit
Uporabniški avatar
Pirch

Re: Še več vprašanj

OdgovorNapisal/-a A-Gun » 16 avg 2010, 15:12

Najlepša hvala za odgovore Pirch 8-)
A-Gun

Re: A - gun

OdgovorNapisal/-a tone.cesnik » 17 sep 2010, 16:43

Pirch ti je lepo odgovoril glede pogojev. glede na to ,da si doma v neposredni bližini letališča si izbral pravi šport. Pridi kaj pogledat kadar skačemo in tudi sicer. Verjetno imaš tudi kakšnega sovaščana ali sošolca , ki ga zanima padalstvo. Vabljeni !
Uporabniški avatar
tone.cesnik

Vrni se na Šolanje za padalca

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost